Design Cobra Tower Kuwait

Picture from category: Poze din Construcții

proposed: 27 Jul 2007
Design Cobra Tower Kuwait

Design Cobra Tower Kuwait

Prima statie de autobuz cu aer conditionat, in Dubai
previous picture
Manastirea Sumela, Turcia
next picture

Songjiang Hotel, China Songjiang Hotel, China

Superb!

Poze din Construcții : : Thursday, 19 April 2007

Casa construita in respect fata de
natura, in Tara Galilor Casa construita in respect fata de natura, in Tara Galilor

Casa semiingropata, construita de Simon Dale si socrul acestuia, folosind materiale naturale, seamana cu casele Hobbitilor.

Poze din Construcții : : Tuesday, 12 May 2009

Podul Podul

Poze din Construcții : : Wednesday, 15 August 2007

Treptele intre cladiri, o pata creativa
de culoare in oras Treptele intre cladiri, o pata creativa de culoare in oras

Poze din Construcții : : Tuesday, 16 October 2012

Franta: cel mai inalt pod din lume Franta: cel mai inalt pod din lume

Viaductul Millau - Franta

Poze din Construcții : : Sunday, 4 February 2007

Orasul de gheata din China Orasul de gheata din China

Poze din Construcții : : Monday, 18 June 2007

Infrastructura. Nu in Romania. Repet: nu
in Romania. Infrastructura. Nu in Romania. Repet: nu in Romania.

Poze din Construcții : : Friday, 16 February 2007

Manastirea Sumela, Turcia Manastirea Sumela, Turcia

Poze din Construcții : : Friday, 27 July 2007

Arcul de Triumf frantuzesc, miniaturizat
si relocat in Viena Arcul de Triumf frantuzesc, miniaturizat si relocat in Viena

Parcul constructiilor in miniatura

Poze din Construcții : : Friday, 20 April 2007

Intrarea principala Gaudi Intrarea principala Gaudi

in Barcelona

Poze din Construcții : : Monday, 12 March 2007

Focuri de artificii in Dubai Focuri de artificii in Dubai

Poze din Construcții : : Monday, 14 May 2007

Imobil pictat, Franta, Chartres,
Champhol Imobil pictat, Franta, Chartres, Champhol

O fatada mult mai interesanta a blocului

Poze din Construcții : : Wednesday, 2 September 2009

Util: cum se pozitioneaza casa pt a avea
soare iarna si racoare vara functie de
traiectoria soarelui Util: cum se pozitioneaza casa pt a avea soare iarna si racoare vara functie de traiectoria soarelui

Latura lunga spre sud primeste soare iarna, dar nu si vara - cand se incalzesc doar laturile scurte ale casei (spre est si vest)

Poze din Construcții : : Sunday, 5 August 2012

Calitatea in constructii Calitatea in constructii

Ar trebui sa aiba trecut si constructorul alaturi de geam

Poze din Construcții : : Monday, 22 January 2007

Viata la bloc... in China Viata la bloc... in China

Poze din Construcții : : Thursday, 17 May 2007